Serviso tarnyba

Pakeliami vartai

Netikėto vartų remonto galima išvengti. UAB “Vartų technika” periodiškai aptarnauja vartus, užkardus, rampos tiltelius ir pavaras. Patyrę meistrai sutartu laiku įvertins įrangos stovį ir pasitarę su Jumis atliks būtinus ir pageidaujamus darbus. Žiūrėkite “Garantinis ir pogarantinis aptarnavimas”.

Kai kuriuos gedimus Jūs galite pašalinti savarankiškai. Apžiūrėkite įrangą. Atkreipkite dėmesį į gedimo požymius. Kilus abejonėms dėl gedimo sudėtingumo ar eksploatavimo saugumo būtina pasitarti su UAB “Vartų technika” meistrais. Detalus įrangos ir gedimo apibūdinimas sutaupys Jūsų laiką ir pinigus, nes serviso tarnyba iš anksto galės pasirūpinti atsarginėmis dalimis ir atsiųsti atitinkamos specializacijos meistrus.
 

Svarbu

 
 • Sugedus vartams įvertinkite jų būklę.
 • Būtinai atjunkite pavarą ir radijo įrangą nuo elektros tinklo.
 • Pavaros sankabą galite atrakinti tik tuomet, kai esate tikri jog vartai nekris žemyn.
 • Užtikrinkite kad sankaba nebūtų atrakinta atsitiktinai.
 • Jei reikia, uždrauskite judėjimą pro vartus ir jų veikimo zonoje.
 • Paženklinkite draudžiamą zoną.
 

Jei vartai laikinai neveikia dėl elektros tiekimo sutrikimo, dėl prarasto radijo pultelio ar panašiais nepavojingais atvejais, tai Jūs galite perjungti vartus iš automatinio režimo į rankinį (įsitikinkite kad vartai subalansuoti ir nekris). Atrakinę sankabą vartus galėsite judinti rankomis. Sankaba dažniausiai atrakinama ir užrakinama pasukant, patempiant arba atlenkiant rankenėlę. Prie rankenėlės gali būti pritvirtintos virvės. Žiūrėkite “Instrukcijos”.

 

Trosų priežiūra

 
 • Vartai pritvirtinti prie trosų. Jei bent vienas trosas yra atšerpetojęs ar nutrūkęs (vartai gali būti pakrypę), tai kvieskite meistrus abiejų trosų keitimui. Atjunkite pavarą nuo elektros tinklo,nelieskite pavaros sankabos. Taip išvengsite pavojingo vartų kritimo ir rimtesnių gedimų. Uždrauskite judėjimą pro vartus.
 • Trosai yra geri bet vartai pakrypę. Tai požymis kad trosai nusivyniojo nuo būgnų. Negalima judinti vartų. Atjunkite pavarą nuo elektros tinklo, nelieskite pavaros sankabos ir iškvieskite meistrus. Taip išvengsite pavojingo vartų kritimo ir rimtesnių gedimų. Uždrauskite judėjimą pro vartus.
 

Spyruoklių priežiūra

 
 • Vartų svorį kompensuoja spyruoklės. Jei rankomis kelti vartus yra sunku o nuleisti lengva, tai kvieskite meistrus spyruoklių balansavimui. Patariame nuleisti vartus ir tik po to atjungti pavaros sankabą. Vartus galite atsargiai kilnoti rankomis. Tačiau nekilnokite laikydami už rankenos – ji nepritaikyta nesubalansuotiems vartams. Jei meistras nustatys kad spyruoklės nebetinkamos naudojimui, pasiūlysime jas pakeisti naujomis.
 • Vartus labai sunku kelti rankomis. Pavara nepakelia vartų. Apžiūrėkite spyruokles. Gal trūko viena arba dvi spyruoklės. Būtina kviesti meistrus abiejų spyruoklių keitimui. Negalimaeksploatuoti vartų. Uždrauskite judėjimą pro vartus. Pavaros sankabą atrakinti galima tik kai vartai yra uždarytoje padėtyje. Atjunkite pavarą nuo elektros tinklo. Taip išvengsite pavaros gedimo, pavojingo vartų kritimo bei sutaupysite laiko ir pinigų, nes pavarų mechaninė dalis nepritaikyta kilnoti nesubalansuotų vartų. Spyruoklės gaminamos naudojant originalo matmenys ir keičiamos komplektais.
 

Ratukų ir lankstų priežiūra

 

Ratukai ir lankstai sutvirtina vartų plokštumą ir laiko ją kreipiančiųjų ribose bei užtikrina vartų sandarumą. Dėl lūžusių dalių gali strigti ir skersuoti vartai, iškristi sekcijos. Ratukus būtina keisti ir tepti periodiškai. Nesutepti ir purvini ratukai gali iššokti iš kreipiančiųjų ir padaryti žalos. Vartųapatinėje padėtyje galite savarankiškai pakeisti ir sutepti lankstus bei ratukus. Lankstams (juose yra spec. angos) tinka purškiamas tepalas, o ratukams tirštas arba skystas. Sutepti ratukai turi lengvai judėti. Tvirtinant ratukus turi likti maždaug 5 mm laisvumas. Taip bus sumažinta trintis.

 

Automatikos priežiūra

 
 • Pavaros gali kilnoti tik gerai subalansuotus vartus. Balansas pasiekiamas ties angos viduriutinkamai įveržiant spyruokles. Apžiūrėkite vartų spyruokles ir trosus. Jei jie yra nepažeisti, tai esant uždarytiems vartams galite atrakinti pavaros sankabą.
 • Įsitikinkite kad kilnojant vartus pavara nejuda ir yra tinkamai užtvirtinta.
 • Užtikrinkite kad skersvėjis neįtrauktų sankabos virvių tarp judančių dalių.
 • Įsitikinkite kad pavaros sankaba veikia gerai, nes tik užrakintoje padėtyje pavaros valdomos automatiškai.
 • Įsitikinkite ar nepažeisti ir tinkamai pritvirtinti elektros tinklo, pavaros ir kiti jungiamieji laidai.
 • Patikrinkite ar įjungtas elektros tinklo apsauginis automatas. Būkite atsargūs pakartotinai jį įjungdami, nes jo išjungimo priežastis gali būti trumpas jungimas arba perkrova grandinėje.
 • Užrakinkite pavaros sankabą. Įsiklausykite ar veikia relės elektronikos dėžutėje kaispaudžiate stacionarų arba radijo pultelio mygtuką. Pabandykite kitą radijo pultelį stovėdami arčiau elektronikos dėžutės. Patikrinkite arba pakeiskite pultelio bateriją.
 • Pažiūrėkite ar nesugadinta antena (jei ji yra).
 • Jei vartai automatiškai atsidaro bet neužsidaro, patikrinkite apsauginius fotojutiklius. Ant jų neturi būti varveklių, sniego, purvo, o jų viduje neturėtų būti vabalų. Augalai neturėtų užstoti spindulio tarp fotojutiklių net ir tuomet kai vėjuota. Fotojutikliai turi būti griežtai vienoje linijoje ir „žiūrėti vienas į kitą“. Delnu uždengę vieną iš fotojutiklių jame turite išgirsti negarsų relės spragtelėjimą. Kai kurie fotojutikliai yra su baterijomis – pakeiskite jas į rekomenduojamas„Alkaline“ baterijas.
 • Jei lengvai pataisomo gedimo neradote – atjunkite pavarą nuo elektros tinklo ir iškvieskite meistrus.
 

Nepastovūs gedimai

 

Tokių gedimų paieška trunka ilgai ir brangiai kainuoja. Siekdami sumažinti kainą siūlome surinkti kuodaugiau gedimo požymių ir tik po to kviesti meistrus. Dažnai tokie gedimai atsiranda dėl drėgmės, sniego, šalčio, pavaros perkaitimo, pažeistų kabelių, blogų kontaktų, radijo ar elektros tinklo trukdžių, neteisingo ar piktybinio bendro vartų naudojimo... Atvykęs meistras atlieka testavimo ir profilaktikosdarbus, tačiau nepasireiškus gedimui atliktiems darbams garantijos nesuteikia.